piątek, 2 sierpnia 2013

Marynistyczna zawieszka

Uwielbiam marynistyczne przedmioty. Może wynika to z tego, iż w mojej rodzinie jest kilku marynarzy i od dziecka zaznajomiona jestem z morską tematyką. Moi dwaj tatowie - biologiczny i chrzestny ;), to wilki morskie, więc jakby mogło być inaczej?


Zawieszkę zrobiłam z grubego, szarego filcu. Najbardziej go lubię jako podstawę. Pasuje do wszystkiego i można go ozdabiać dowolnymi formami, kolorystyką i materiałami. Często powtarza się w moich pracach. Niestety powoli kończą mi się zapasy i trzeba będzie zrobić jakieś zakupy. 

Jeną stronę ozdobiłam, wyciętą z cienkich filców,latarnią morską. Prosta, surowa forma, bez zbędnych ozdobników.


Na odwrocie wyszyłam napis. Mama bardzo się zdziwiła, że umiem wykonywać tą czynność. Co mogę powiedzieć... jeśli wpadł do głowy mi taki pomysł, to musiałam go zrealizować i dowiedzieć się, że jednak potrafię! 


Boki także tradycyjne, wyfilcowane na sucho, kremową wełną czesankową. Cała zawieszka na czerwonej tasiemce, co by dopełnić całości.


I to już cała historia tej zawieszki. :)


Powiem w sekrecie, że w zeszłym tygodniu się skusiłam, przeczytałam instrukcję i Helcię odpaliłam!!! Pierwsze wrażenia SUPER ODLOTOWE! ;) Tylko tak sobie po maltretowałam jedną szmatkę. Muszę spróbować uszyć coś "poważniejszego", co by miało ręce i nogi. Co polecacie na pierwsze próby? :)

Miłej soboty i niedzieli, ja lecę na zakupy do Leroy Merlin, zaopatrzyć się w materiały do kolejnego projektu!!! 3 komentarze:

 1. Pietruszko! Ty wszystko potrafisz, tylko jeszcze nie wiesz :P! Pogadaj w końcu z Helcią, to tez się okaże, że potrafisz na niej szyć :). W ogóle pochwal się nią nam :P. Jak czekam na recenzje, bo zaczynam zbierać na nową maszynę :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna praca!
  I czekam w takim razie na Twoje szyciowe poczynania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za wizytę i miłe słowa otuchy :D Mnie tam się podobała Twoja praca! :D Super filcowe dzieła tworzysz! Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...